Už vás viac nemusia trápiť časté zápaly močového mechúra

Už vás viac nemusia trápiť časté zápaly močového mechúra
26 November, 2019

Trápi vás častý zápal močového mechúra?

Tento dotieravý spoločník dokáže poriadne znepríjemniť život a ženy sa často snažia všemožne sa ho zbaviť.

Štatistiky ukazujú, že ženy trpia zápalom močového mechúra dvakrát častejšie ako muži. Príznaky zápalu asi netreba nikomu špeciálne opisovať: veľmi časté močenie, niekedy až dvadsaťkrát za hodinu, rezavá bolesť pri vyprázdňovaní močového mechúra, kŕče v dolnej časti brucha a zvýšená teplota.

To, že mužov zápal močového mechúra postihuje menej, je aj záležitosťou anatómie. Pôvodcami cysticídy sú baktérie, ktoré sa najčastejšie dostanú do močového mechúra z čriev, pošvy a hrádze cez močovú trubicu. Na rozdiel od mužskej močovej trubice, dlhej až 20 cm, ženská jetši omnoho kratšia, má iba 4 cm a cysticída má teda ľahkú cestu.

Tradične sa zápal močového mechúra lieči antibiotikami, avšak cysticída sa častokrát vyskytuje opakovane a v dôsledku toho dochádza k vytvoreniu bakteriálnej rezistencie na antibiotiká.

A keď antibiotiká nepomáhajú, ženy sa uchyľujú k ľudovým prostriedkom, niekedy dokonca siahajú po rozpálenej tehle!


Dá sa to aj inak!

Znížiť riziko infekcie a vyhnúť sa opakovaným zápalom močového mechúra môžete aj inak, omnoho pohodlnejšie a účinnejšie. Pomocou vložiek „Jemná starostlivosť“, ktoré zaisťujú účinnú hygienu, zabraňujú šíreniu baktérií a vzniku cysticídy je to oveľa jednoduchšie, ako často nebezpečnými babskými radami... Vlastnosti rastlinných extraktov obsiahnutých vo vložkách pomáhajú potláčať rast patogénov, zmierňujú pocit nepohodlia a urýchľujú proces liečby.

Ako je to možné?

Vrchná vrstva vložiek je vyrobená z prírodnej netkanej textílie, veľmi mäkkej a jemnej. Nedráždi citlivú pokožku. Vnútorná vrstva vložky obsahuje fytonáplň s výťažkami z rastlín s antiseptickými, diuretickými a analgetickými vlastnosťami, a s prírodným minerálom alunitom. Pomocou slizníc tieto látky ľahko prenikajú do tela a postarajú sa o ústup zápalu.

Zloženie fytonáplne:

Alunit – minerál, nazývaný aj „kryštál sviežosti, pretože jedna z jeho zložiek, kamenec, bráni premnoženiu baktérií spôsobujúcich zápach a vyvolávajúcich rozvoj infekcie.

Kaempferol – biologická účinná látka z rastlín (flavonoid), pôsobí ako diuretikum a má protikŕčové účinky.

Bornejský gáfor – získava sa zo stromu Dryobalanops Camphora rastúceho v subtropickom pásme Číny. V tradičnej čínskej medicíne sa veľmi využíva ako protizápalový a antibakteriálny prostriedok.

Angelica dauricus – V Číne je známa pod názvom „ženský ženšen“ a používa sa na regeneráciu organizmu po pôrode, na liečbu bolestivej menštruácie a bolesti v oblasti malej panvy. Má protikŕčové, analgetické a močopudné účinky.

Sophora japonica – sofora japonská sa vyznačuje pri vonkajšom použití silnými baktericídnymi a protizápalovými účinkami.

Chryzantéma indická – rastlina, ktorá je už stáročia využívaná vo východnej medicíne pre svoje antimokrobiálne a protizápalové účinky.

Zimolez japonský – obnovuje rovnováhu prirodzenej mikroflóry, pôsobí ako diuretikum a má protizápalový účinok. Kórejskí vedci, skúmajúci protizápalové pôsobenie tejto rastliny, odhalili rastlinné látky, ktoré znižujú bolesť rovnako dobre ako aspirin.

Gardenia jasmonoides – v tradičnej čínskej medicíne sa používa ako prostriedok proti kŕčom a aj ako diuretikum pri chorobách obličiek a močových ciest.

Púpava lekárska – známy prostriedok tradičnej medicíny sa často používa na zmiernenie zápalu a stimuláciu lokálnej imunity.

Kontraindikácie: tehotenstvo.

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!