Už vás viac nemusia trápiť časté zápaly močového mechúra

Trápi vás častý zápal močového mechúra?
Tento dotieravý spoločník dokáže poriadne znepríjemniť život a ženy sa často snažia všemožne sa ho zbaviť.
Štatistiky ukazujú, že ženy trpia zápalom močového mechúra dvakrát častejšie ako muži. Príznaky zápalu asi netreba nikomu špeciálne opisovať: veľmi časté močenie, niekedy až dvadsaťkrát za hodinu, rezavá bolesť pri vyprázdňovaní močového mechúra, kŕče v dolnej časti brucha a zvýšená teplota.
To, že mužov zápal močového mechúra postihuje menej, je aj záležitosťou anatómie. Pôvodcami cysticídy sú baktérie, ktoré sa najčastejšie dostanú do močového mechúra z čriev, pošvy a hrádze cez močovú trubicu. Na rozdiel od mužskej močovej trubice, dlhej až 20 cm, ženská jetši omnoho kratšia, má iba 4 cm a cysticída má teda ľahkú cestu.
Tradične sa zápal močového mechúra lieči antibiotikami, avšak cysticída sa častokrát vyskytuje opakovane a v dôsledku toho dochádza k vytvoreniu bakteriálnej rezistencie na antibiotiká.
A keď antibiotiká nepomáhajú, ženy sa uchyľujú k ľudovým prostriedkom, niekedy dokonca siahajú po rozpálenej tehle!
Dá sa to aj inak!
Znížiť riziko infekcie a vyhnúť sa opakovaným zápalom močového mechúra môžete aj inak, omnoho pohodlnejšie a účinnejšie. Pomocou vložiek „Jemná starostlivosť“, ktoré zaisťujú účinnú hygienu, zabraňujú šíreniu baktérií a vzniku cysticídy je to oveľa jednoduchšie, ako často nebezpečnými babskými radami... Vlastnosti rastlinných extraktov obsiahnutých vo vložkách pomáhajú potláčať rast patogénov, zmierňujú pocit nepohodlia a urýchľujú proces liečby.
Ako je to možné?
Vrchná vrstva vložiek je vyrobená z prírodnej netkanej textílie, veľmi mäkkej a jemnej. Nedráždi citlivú pokožku. Vnútorná vrstva vložky obsahuje fytonáplň s výťažkami z rastlín s antiseptickými, diuretickými a analgetickými vlastnosťami, a s prírodným minerálom alunitom. Pomocou slizníc tieto látky ľahko prenikajú do tela a postarajú sa o ústup zápalu.
Zloženie fytonáplne:
Alunit – minerál, nazývaný aj „kryštál sviežosti, pretože jedna z jeho zložiek, kamenec, bráni premnoženiu baktérií spôsobujúcich zápach a vyvolávajúcich rozvoj infekcie.
Kaempferol – biologická účinná látka z rastlín (flavonoid), pôsobí ako diuretikum a má protikŕčové účinky.
Bornejský gáfor – získava sa zo stromu Dryobalanops Camphora rastúceho v subtropickom pásme Číny. V tradičnej čínskej medicíne sa veľmi využíva ako protizápalový a antibakteriálny prostriedok.
Angelica dauricus – V Číne je známa pod názvom „ženský ženšen“ a používa sa na regeneráciu organizmu po pôrode, na liečbu bolestivej menštruácie a bolesti v oblasti malej panvy. Má protikŕčové, analgetické a močopudné účinky.
Sophora japonica – sofora japonská sa vyznačuje pri vonkajšom použití silnými baktericídnymi a protizápalovými účinkami.
Chryzantéma indická – rastlina, ktorá je už stáročia využívaná vo východnej medicíne pre svoje antimokrobiálne a protizápalové účinky.
Zimolez japonský – obnovuje rovnováhu prirodzenej mikroflóry, pôsobí ako diuretikum a má protizápalový účinok. Kórejskí vedci, skúmajúci protizápalové pôsobenie tejto rastliny, odhalili rastlinné látky, ktoré znižujú bolesť rovnako dobre ako aspirin.
Gardenia jasmonoides – v tradičnej čínskej medicíne sa používa ako prostriedok proti kŕčom a aj ako diuretikum pri chorobách obličiek a močových ciest.
Púpava lekárska – známy prostriedok tradičnej medicíny sa často používa na zmiernenie zápalu a stimuláciu lokálnej imunity.
Kontraindikácie: tehotenstvo.