Tradičná čínska medicína a aromaterapeutické účinky vložiek

Tradičná čínska medicína a aromaterapeutické účinky vložiek
26 November, 2019

V minulom článku sme sa zamerali na najčastejšie choroby ženských pohlavných orgánov, dnes si predstavíme niektoré staroveké múdrosti čínskej medicíny, ktoré už viac ako 5 000 rokov vzbudzujú obdiv vedcov a lekárov po celom svete.

Tradičná čínska medicína je aktuálna aj dnes

V Číne sa už storočia kultivuje „veda pestovania života“, niektoré staroveké recepty a spôsoby liečby prevyšujú svojou účinnosťou mnohé z moderných farmakologických prípravkov. Podľa čínskych liečiteľov sú bylinné prípravky jemnejšie a menej toxické pre organizmus ako syntetické. Pri správnom používaní nie sú návykové a sú schopné zvýšiť imunitu človeka. Čínska medicína hľadí na človeka ako na celok, akú súčasť prírody, nesnaží sa liečiť jednotlivý orgán alebo chorobu, ale skúma stav celého organizmu, vnútorné vzťahy a hľadá príčinu ochorení, nie jej dôsledky. Základ, na ktorom stojí celá filozofia tradičnej čínskej medicíny, je harmónia – v človeku, ale aj vo vzťahoch človeka a prírody.

Spoločnosť tianDe využíva znalosti čínskej medicíny a prednosti fytoterapie, aromaterapie a akupunktúry. Aromaterapeutické účinky vložiek zaisťuje unikátna, patentovaná kombinácia bylín. Liečivé zložky čínskych bylín aktívne pôsobia na sliznice vonkajších pohlavných orgánov a prispievajú tak k normalizácii flóry, odstráneniu podráždenia, nepohody a zápachu. Je všeobecne známe, že vstrebávanie aktívnych látok cez sliznice je intenzívnejšie ako cez pokožku v akejkoľvek časti ľudského tela. Súvisí to s tým, že vonkajšie pohlavné orgány a orgány a tkanivá s nimi susediace sú bohato prekrvené a obsahujú veľký počet lymfatických ciev a citlivých nervových uzlov.

Liečba bylinami je vždy dlhodobý proces. Byliny posilňujú imunitný systém a zlepšujú celkový stav organizmu.

Vložky Nefritová sviežosť

Názov symbolicky odkazuje na kultúru starovekej Číny, kde sa tento polodrahokam odpradávna používal na privolanie lásky a vyrezávaný do tvaru motýľov bol považovaný za silný talizman. Vložky Nefritová sviežosť vyvinuli vedci čínskeho Štátneho ústavu medicíny a farmakológie. Pri ich vývoji sa opierali o pokročilé lekárske technológie a patentovanú bylinnú zložku FCM, ktorá sa skladá z výťažkov z liečivých rastlín. Vložky Nefritová sviežosť normalizujú funkciu panvových orgánov, orgánov perineálnej oblasti, mikroflóru, zvyšujú tonus svalov panvového dna.

Aktívne zložky vložiek Nefritová sviežosť

Extrakt zo zeleného čaju – líder medzi rastlinami v obsahu polyfenolov, ktorých aktivita je podstatne vyššia ako u známeho ochrancu pokožky pred voľnými radikálmi – vitamínu E. Polyfenoly zo zeleného čaju majú protizápalové a antibakteriálne účinky, podporujú prenikanie biologicky aktívnych látok do pokožky.

Extrakt z mäty piepornej sa v tradičnej čínskej, japonskej a arabskej medicíne hojne využíva na liečebné účely. Predovšetkým je to však silný antioxidant, ktorý má antibakteriálne, protikŕčové, analgetické a diuretické účinky.

Mentol ovplyvňuje nervové zakončenia, čo spôsobuje pocit chladu. Pri aktivácii chladových receptorov dochádza k sťahovaniu povrchových ciev a k reflexnému rozšíreniu ciev vnútorných orgánov. To vysvetľuje zníženie bolestivých pocitov pri rôznych zápalových procesoch.

Výťažok z aloe vera podporuje hojenie tkanív, má pozitívny vplyv na ženský reprodukčný systém. Pôsobí ako prevencia mykotických, vírusových a bakteriálnych infekcií, zmierňuje opuchy, svrbenie, podráždenie a zápaly.

Výťažky z týchto bylín prispievajú k zvýšeniu citlivosti mikroorganizmov k pôsobeniu antibakteriálnych prípravkov, k pocitu pohodlia a zvýšeniu zmyselnosti.

Druhy hygienických vložiek Nefritová sviežosť

Bylinné: denné, ultratenké, na kritické dni, na kritické noci

Bylinné s mentolom: denné, ultratenké

S extraktom aloe vera: denné

Viacúrovňová štruktúra vložiek na kritické dni a noci zaručuje absolútne pohodlie.

Vložky majú povrch z vysokokvalitnej celulózy, ktorá umožňuje pokožke dýchať a vyhnúť sa alergickým reakciám. Vnútorná vrstva sa skladá zo 100% prírodného bavlneného prášku a granúl ultra nasiakavého polyméru, ktorý okamžite absorbuje tekutinu a neumožňuje jej uniknúť späť. Fytomembrána obsahuje liečivé bylinné výťažky. Vonkajšia vrstva blokuje tekutinu a bočné krídelká dobre fixujú vložku  poskytujú komfort pri pohybe.

Kontraindikácia: tehotenstvo.

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!