Parafínová kúra na ruky jednoducho v pohodlí domova

Parafínová kúra na ruky jednoducho v pohodlí domova
23 May, 2022

Nemusíte chodiť do kozmetických salónov, aby ste si mohli dopriať kvalitnú parafínovú kúru a zjemniť pokožku. Viete, aké výhody má parafínová kúra?

Čo je parafín a ako sa využíva?

Parafín je špeciálny vosk získaný z ropy a obohatený o vitamín E, ktorý sa používa na kozmetické a liečebné účely. Dokáže zlepšiť prekrvenie, prehrieva a má upokojujúce účinky, preto sa často využíva aj pri chorobách pohybového ústrojenstva, kĺbov končatín, chronickej reumatickej artritíde a pri liečbe suchej a popraskanej pokožky rúk a nôh, ale aj dekoltu či tváre.


Parafínové kúry vás zbavia suchej a popraskanej pokožky na rukách a nohách. Po kúre je pokožka vyhladená, veľmi hebká, hydratovaná a zmenu si všimnete okamžite. Ak si parafínovú kúru doprajete na pravidelnej báze, podarí sa vám aj spevniť nechty a zbavíte sa stuhnutia v zápästí.

Perfektné výsledky dosiahnete aj doma!

Novinka od TianDe, Parafínový krém na ruky so vzácnymi olejmi, vám umožní si takúto kozmetickú procedúru urobiť v pohodlí domova, kedykoľvek na ňu dostanete chuť. Ušetríte čas, ktorý by ste strávili cestou z a do kozmetického salónu, za ten čas budete mať kúru dávno hotovú a môžete sa venovať rodine, priateľom alebo obľúbeným aktivitám. Navyše, za zlomok ceny, takže aj vaša peňaženka sa poteší. 
Parafínový krém na ruky so vzácnymi olejmi, ako už názov napovedá, je obohatený o prírodný broskyňový olej, bambucké maslo, babasový olej a vitamín E. Dajte mu 20 minút a vašu pokožku intenzívne ošetrí, výsledkom budú hladké, zdravo a upravene pôsobiace ruky.

Výhody domácej parafínovej kúry

 • obnova hydratácie,

 • výživa, zjemnenie pokožky a zvýšenie jej pružnosti,

 • suchej pokožke pomáha bojovať s dehydratáciou,

 • vďaka svojmu nasýtenému zloženiu zmäkčí päty aj lakte,

 • postará sa aj o nechty a kutikuly,

 • pomoôže, ak vás trápia zádery a mikroprasklinky okolo nechtového lôžka.

Postup je veľmi jednoduchý

Zvládne ho naozaj každý, nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, len krém a jednorazové rukavice. Ako na to?


 1. Ruky pripravte na procedúru nanesením akehoľvek soľného peelingu. Soľný scrub odstráni všetky odumreté bunky. Môžete použiť napríklad peelingový gél zo sady o starostlivosť o ruky “Hodvábna dokonalosť”. Ruky potom dôkladne opláchnite a osušte.

 2. Naneste si parafínový krém na ruky, prípadne päty a lakte.

 3. Nasaďte si jednorazové rukavice.

 4. Nechajte kúru pôsobiť 20 minút.

 5. Po 20 minútach odstráňte krém soľným peelingom, telovou soľou alebo suchým papierovým obrúskom.

 6. Potom si môžete na ruky ešte naniesť váš obľúbený krém na ruky, napríklad zo sady “Hodvábna dokonalosť”, ktorý má s parafínovým krémom na ruky výborný synergický efekt, alebo akýkoľvek iný podľa vašich preferencií.


Výsledok bude vynikajúci. Parafínovú kúru sa odporúča používať aspoň jedenkrát do týždňa, aby na pokožke nevznikali pigmentové škvrny, bola hydratovaná a vyhladená. Pravidelné používanie parafínového krému na ruky pomáha odďaľovať viditeľný proces starnutia pokožky rúk a zlepší farbu pokožky. Určite ste už počuli o tom, že vek ženy sa dá odhadnúť z rúk - takto môžete oklamať prírodu :) 

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!