Staráte sa o vlasy správne?

Staráte sa o vlasy správne?
2 June, 2021

Vlasy sú korunou krásy, to ste už určite niekde počuli. Ale čo ak je tá vaša koruna lámavá, trápia vás lupiny alebo iné problémy, kvôli ktorým si o svojej hrive nič pekné nemyslíte? Možno je chyba v nesprávnej starostlivosti, alebo svoje vlasy priveľmi namáhate. Najmä teraz v lete, keď aj prudké slnko dáva vlasom a pokožke hlavy poriadne zabrať, to býva hlavný problém. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako by ste mohli vašim vlasom vrátiť zdravie a lesk, aký vám budú všetci závidieť!

Príliš časté umývanie vlasom neprospieva

Všetkého veľa škodí, a to platí aj pri starostlivosti o vlasy. Najmä v lete, keď sa viac potíme, máme tendenciu si vlasy umývať častejšie, čím si vlastne vyrábame problém, pretože zbavujeme pokožku ochranného filmu, ktorý si prirodzene vytvára. Odborníci sa zhodujú, že dvakrát alebo trikrát do týždňa vlasy umývať stačí.Dbajte na správnu techniku umývania

Kto by si pomyslel, že si možno umývate vlasy zle. Veď čo na tom môže byť také ťažké? Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému vysušovaniu končekov, aplikujte šampón len ku korienkom vlasov, nie po celej dĺžke. Po dôkladnom napenení nechajte penu stekať po vlasoch a dobre ju opláchnite vlažnou alebo studenou vodou. 

Sušenie a česanie - na čo si dávať pozor?

Dôležité je aj zbytočne si mokré vlasy nešúchať uterákom. Ak chcete urýchliť ich sušenie, jemne vlasy zabaľte do turbanu a po chvíli ich radšej nechajte vyschnúť prirodzene. Nečešte si mokré vlasy, ale počkajte, kým budú takmer suché, aby ste si ich zbytočne nepolámali. Výberu hrebeňa či kefy takisto venujte pozornosť. Hrebene so širokými vlasmi a kefy s prírodnými a šetrnými štetinami sa o vaše vlasy postarajú najlepšie. Takisto ani časté česanie nie je dobrým nápadom, bohate stačí učesať sa raz-dvakrát za deň.

Nezabudnite použiť kondicionér

Ak si myslíte, že si stačí umyť vlasy šampónom, veľmi sa mýlite. Na trhu síce sú vyživujúce šampóny, no práve kondicionér vhodný na váš typ vlasov dodá vlasom silu a lesk, umožní ľahšie rozčesávanie a zbaví vlasov statickej elektriny. Nenanášajte kondicionér ku korienkom, ale len ku končekom a na vlasy.

Doprajete občas vlasom špeciálnu starostlivosť?

Ak vám vlasy padajú, alebo sa štiepia končeky, trápia vás lámavé vlasy, nezaškodí im pravidelne zabezpečiť aj posilňujúce masky, regeneračné či spevňujúce balzamy na vlasy, ktoré sa postarajú o to, že im dodáte chýbajúce vitamíny a ďalšie prospešné aktívne látky na výživu, rast a zaslúženú regeneráciu.


Snažte sa zaťažovať vlasy čo najmenej

A tým nemyslíme len farbenie, ale aj príliš časté fénovanie, žehlenie, natáčanie. Ak už musíte vlasy upravovať takýmto spôsobom, nezabudnite použiť ochranné prípravky, ktoré im pomôžu lepšie sa vyrovnať s vysokými teplotami. Rovnako ani sťahovanie vlasov do tesných copov a používanie nešetrných gumičiek či sponiek môže výrazne prispievať k lámavosti a vypadávaniu vlasov. V lete si máloktorá z nás odpustí aj kúpanie v bazéne, no chlórovaná voda vlasom ubližuje. Po návšteve kúpaliska preto chlór z vlasov dôkladne vymyte a doprajte im regeneračnú kúru.


Ak si neviete rady, aké prípravky by boli na vaše vlasy najvhodnejšie, pokojne sa na nás obráťte a pomôžeme vám s výberom.

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!