Pomôcky na čistenie pleti, ktoré by vám nemali chýbať

Pomôcky na čistenie pleti, ktoré by vám nemali chýbať
4 March, 2021

Pri čistení pleti často prídu vhod praktickí pomocníci, vďaka ktorým dosiahnete omnoho lepšie výsledky bez väčšej námahy. Ak sa stanú súčasťou vašej večernej rutiny, zakrátko na vlastnej koži pocítite, akú silu tieto drobné pomôcky majú. Sme si istí, že si ich obľúbite rovnako ako my.

Poďme sa spolu pozrieť na našich favoritov, ktorí dokonale spĺňajú staré známe “za málo peňazí veľa muziky”:

Hubka na umývanie a masáž tváre

Túžite po dokonale čistej pleti žiariacej zdravím? Hubka na umývanie a masáž tváre je ako stvorená na starostlivosť o pokožku tváre a dekoltu. Je vyrobená z odolného silikónu a na jej povrchu sa nachádza veľké množstvo jemných štetiniek. Tie si hravo poradia s odstránením odumretých buniek a čiernych bodiek a navyše vám spravia šetrnú masáž, takže pomáhajú zlepšiť aj mikrocirkuláciu krvi a navracajú pokožke zdravú farbu.


Vďaka hubke na umývanie a masáž tváre môžete niekoľkonásobne zvýšiť účinnosť čistenia pleti pomocou vašich obľúbených prípravkov. Stačí len hubku jemne navlhčiť, naniesť čistiaci prípravok a jemnými krúživými pohybmi zbaviť pleť čiastočiek prachu, nečistôt, zvyškov kozmetických prípravkov a kožného mazu. Potom už len opláchnete tvár vodou a čistiaci rituál máte za sebou. Jednoduché, však?


Hubka má na zadnej strane praktickú prísavku, takže keď ju práve nepoužívate, môžete si ju pripevniť napríklad na zrkadlo v kúpeľni. Keďže má naozaj kompaktné rozmery, ľahko ju zbalíte so sebou aj na cesty a môžete ju mať pri sebe vždy, keď potrebujete.


K dispozícii je v dvoch farbách: tyrkysovej a fialovej.

Tyrkysová: https://www.tiandecentrum.sk/hubka-na-umyvanie-a-masaz-tvare-tyrkys-980165-02

Fialová: https://www.tiandecentrum.sk/hubka-na-umyvanie-a-masaz-tvare-fialova-980165-01


V tomto článku si môžete prečítať, ako dopadla hubka na umývanie a masáž tváre v teste.


Prírodná hubka Konjac

Hubka konjac v súčasnosti zažíva obrovský nárast popularity a niet sa čomu čudovať. Vyrába sa z koreňov ázijskej rastliny Amorphophallus konjac, známej tiež ako diablov jazyk alebo hadia dlaň. Je to teda prírodný, vegánsky produkt a výborne sa hodí na starostlivosť o pokožku tváre, dokonca aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.


Fantastické je, že ak nemáte príliš mastnú pleť, tak hubku konjac môžete bez problémov používať na čistenie pleti úplne bez čistiacich prípravkov, pretože jemne a dôkladne čistí a masíruje pleť. Zanecháva ju krásne čistú, žiarivú a jemnú. V prípade, že máte mastnejšiu pokožku alebo sa chcete odlíčiť, použitie čistiacich prípravkov je vhodné, aby ste naozaj dôkladne z pleti zmyli všetky nečistoty.


Použitie konjac hubky je nenáročné. Namočte ju do teplej vody, aby zmäkkla (suchá je totiž dosť tvrdá, no po chvíľke vo vode sa z nej stáva mäkkučká hubka). Môžete na ňu naniesť svoj obľúbený čistiaci prostriedok (ale aj nemusíte, hubka sa dá používať aj samostatne), napeňte a môžete si vyčistiť tvár a dekolt. Potom stačí tvár aj hubku už len opláchnuť vodou a konjac hubku zavesiť na šnúrku. Vďaka jemnému, neinvazívnemu pílingovému efektu si okamžite všimnete, že vaša pokožka je hladšia a žiarivejšia. Tento rituál môžete opakovať 1-3 razy do týždňa. 


Konjac hubka má ešte jednu obrovskú výhodu - aj po niekoľkých mesiacoch stále vyzerá ako nová, nezapácha, nerozpadáva sa, takže za pár eur získate naozaj úžasného pomocníka na čistenie pleti. Keď doslúži, môžete ju odhodiť do kompostu, takže aj z ekologického hľadiska je výborné, že nevyrábate zbytočný odpad.


Konjac hubku nájdete tu:
https://www.tiandecentrum.sk/prirodna-hubka-konjac-980201Využívate niektorú z pomôcok na čistenie pleti?

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!